Безкоштовна доставка в Київ, Львів, Луцьк, Рівне, Житомир, Хмельницький, Тернопіль. Повна або часткова компенсація на доставку матраців по Україні.
Безкоштовна доставка в Київ, Львів, Луцьк, Рівне, Житомир, Хмельницький, Тернопіль. Повна або часткова компенсація на доставку матраців по Україні.

Який ортопедичний матрац обрати?

Який ортопедичний матрац обрати?

Третину життя ми проводимо уві сні, а отже якість життя напряму залежить від того, як ми спимо і чи зручним для нас є матрац?

Ви прокидаєтесь розбитим, втомленим, відчуваєте біль у шиї чи поясниці, головний біль або слабкість. Все це може бути наслідком неправильного та некомфортного сну, що напряму залежить від вашого матрацу. Вже давно існує стереотип, що жорсткий матрац, значить хороший. Але це не так, особливо якщо говорити про людей, які полюбляють спати на животі чи боку. Твердий матрац, для тих хто спить на боку, утримує хребет у викривленому положенні протягом усієї ночі, крім того, усю ніч ваші м’язи теж працюють, а це дві ознаки неправильного сну. В той же час занадто м’який матрац лише на початках буде здаватися вам зручним, але вже за декілька днів чи тижнів, ви щоранку будете прокидатися з болем у спині, сформується неправильна постава, або, ще гірше, можливе утворення спинної грижі чи остеохондрозу. На м’якому матраці ваш хребет постійно вигнутий, так званий ефект гамака. Самі по собі ортопедичні матраци не мають лікувальних властивостей, лише профілактичні, і їхня головна мета - зняти навантаження з хребта та запобігати проявам усіляких хвороб та недуг, а також допомогти сформувати рівну та струнку поставу.

Підтримка вашого хребта та здатність матраца підлаштовуватися під ваше тіло напряму залежить від наповнювачів матрацу. Для нормального сну необхідно аби кожна зі сторін матраца мала щонайменше 3 сантиметри наповнювачів на кожен бік від пружинного блоку. При цьому, від наповнювачів, які покладені на матрац залежить його жорсткість, тобто з однаковим пружинним блоком може бути декілька видів жорсткості, якщо наповнювачі різняться. Для людей, що сплять на боку краще обирати м’якші наповнювачі, тоді матрац більше прогинається, що забезпечить рівне положення хребта та зменшить натиск на м’які частини тіла, а, значить, ваші м’язи залишатимуться в розслабленому положенні протягом усієї ночі. Людям, що полюбляють сон на спині, бажано жорсткіші наповнювачі аби не отримати ефект гамака і не прокидатися з болями в попереку.

Кокосове волокноПінополіуретанЛатекс


Що дає кокосове волокно? По-перше, це матеріал виготовлений із волокон справжнього кокосового горіха, який склеюється між собою латексними клеями, що створює жорсткий, пружний та дихаючий наповнювач. Наявність кокосового волокна в матраці додає йому до 2 балів жорсткості. Для забезпечення комфорту в матраці використовують пінополіуретан або латекс. Пінополіуретан є відносно не дорогим наповнювачем, який здатний забезпечити середній рівень амортизації та м’якості. В свою чергу латекс, який робиться з молочка дерева гевеї, є натуральним наповнювачем, який завдяки пористій структурі добре вентилюється та може служити десятки років. Матраци з латексом є набагато зручнішими та комфортнішими, ніж пінополіуретанові.

Кожен матрац повинен виконувати 3 важливі функції:

 1. Рівномірно тримати хребет, тільки так тіло може максимально розслабитися та прийняти фізіологічно правильне положення, а це і є ортопедичний ефект, причому чим краща підтримка, тим більше ортопедичного ефекту має матрац;
 2. Утримувати тіло так, аби не перетискати судини та м’які тканини тіла людини. В іншому випадку, ви усю ніч будете крутитися, намагаючись знайти комфортне положення без надмірного натиску;
 3. Добре вентилюватися, аби, протягом усього терміну служби, запобігати утворенню бактерій та кліщів. Тіло людини щоночі виділяє певну кількість вологи, і, якщо матрац не буде вентилюватися, то з часом це створить сприятливе середовище для утворення мікроорганізмів.

Ці три, вищеназвані складові присутні в усіх моделях торгової марки Бонато.

Що ж стосується вибору матраців, то більшість компаній виробляють два типи матраців: пружинні та без пружинні. Пружинні матраци переважають двох видів: на пружинному блоці боннель (Bonnel) та з незалежним пружинним блоком покет спрінг ( Pocket Spring ) .

Пружинний блок Боннель Пружини боннель часто плутають з колишніми пружинами, але це хибна думка, адже в боннелях використана зовсім інша технологія – тут в основі лежить двоконусна пружина, яка за рахунок своєї форми (широка по боках та вузька посередині) краще прогинається ніж звичайна пружина, котра використовувалася в колишніх матрацах. Крім того, усі пружини боннель зв’язуються між собою, що забезпечує відмінну пружність, витривалість, а те, що пружини посередині вужчі, запобігає скрипінню матраца. Чим товщий дріт в пружинах і чим менше витків вони мають, тим жорсткішим буде матрац. У нас на виробництві використовується чотирьохвитковий пружинний блок боннель, що робить матраци на його основі досить пружними, навіть при мінімальних наповнювачах. Такий матрац може вам здатися занизьким, але саме така структура здатна забезпечити багато років надійної служби, що підтверджується десятилітньою гарантією, яку ми надаємо на пружинний блок боннель.

Компанія Бонато виробляє чотири моделі матраців, в основі яких лежить пружинний блок боннель: Стандарт, Кокос, Кокос Плюс та Кокос плюс жакард. Матрац Стандарт - це звичайний двосторонній бюджетний матрац середньої жорсткості, який здатен витримувати постійне навантаження на одне спальне місце до 100 кілограмів. Повірте, бюджетний не значить низькоякісний чи поганий, просто у Стандарті є мінімальна кількість наповнювачів, що здатна забезпечити здоровий сон. В будь-якому випадку, як на Стандарт, так і на усі інші пружинні матраци нашого виробництва ми надаємо гарантію 3 роки на наповнювачі та 10 років на пружинні блоки. Матрац Стандарт ми рекомендуємо для людей похилого віку, у пансіонати та готелі, а також тим, хто бажає купити недорогий та якісний матрац.

Кокос відрізняється від Стандарта наявність кокосового волокна з однієї із сторін, що робить цей бік матраца жорсткішим і додає йому витримки до 110 кілограмів. Матрац Кокос купують для дітей та підлітків – жорсткіша сторона, людям які шукають пружний матрац за невеликі гроші, або тим, хто вагається, яка жорсткість підійде саме йому. Матраци Кокос+жакард та Кокос+, відрізняються від моделі Кокос наявність кокосового волокна з обох боків, а значить більшою пружністю і витривалістю до 120 кілограмів. Крім того, в цих моделях наявний ефект зима-літо. Зима-літо зазвичай досягається за рахунок того, що з одного боку в матрацах кладуть шар бавовни, яка сприяє циркуляції повітря, а з іншого – вовни, тобто шерсті, яка утримує тепло, що виділяється тілом під час сну. Під час виготовлення чохлів до матраців торгової марки Бонато в жакард і в трикотаж з одного боку вшивається вовна, а з іншого - бавовна, що створює ефект зима-літо. Наприклад, моделі Кокос плюс жакард та Кокос плюс відрізняються лише тканиною, в першій моделі тканина жакард, а в Кокос Плюс італійська тканина трикотаж. Жакард є тканиною виготовленою шляхом складного плетіння натуральних та поліестерних волокон, що забезпечує міцність, цупкість, легкість в експлуатації та практичність. Тобто жакард не так просто порвати або затягнути нитки в ньому, в той же час, його легше прати та затирати плями на ньому. Італійський трикотаж, в свою чергу, це текстильний матеріал, виготовлений шляхом з'єднання петель між собою, що забезпечує виробам з нього м'якість, еластичність та здатність легко тягнутися. Матраци в трикотажній тканині мають вишуканий вигляд, добре вентилюються, приємні і ніжні на дотик та мають тривалий термін служби.

Незалежний пружинний блокНезалежний пружинний блок вважається більш сучаснішим рішенням, адже він краще підлаштовується під форму тіла людини, оскільки прогинається лише в тих місцях, де створюється натиск, а значить забезпечує анатомічний ефект. Тут пружини працюють автономно, тобто, якщо людина, що спить поряд, крутиться вночі, то це не відчуватиметься на іншій половині матраца. У пружинних блоках покет спрінг кожна пружина розміщена в окремому кармані, а всі вони з’єднуються в окремих точках, що дозволяє під час натиску на одну пружну не зачіпляти інших. Така технологія унеможливлює просідання та скрипіння матраца.

На незалежних пружинних блоках Pocket Spring у нас представлені 4 моделі: Джоллі, Меріон, Телла та Етель. Основними наповнювачами Джоллі та Меріон є кокосове волокно і пінополіуретан, які забезпечують баланс жорсткості, пружності та комфорту. Різниця між цими матрацами лише в чохлі, у Джолі він жакардовий, а в Меріоні - трикотажний. Такі матраци пропонують для дітей та підлітків, особливо якщо вони полюбляють спати на боку, для пар з різницею в вазі більше 25-30 кілограмів та усім хто шукає пружний і, в той же час, комфортний матрац.

В матрацах Телла та Етель наповнювачі такі ж, як у Меріоні та Джоллі, єдине, що замість пінополіуретану кладеться натуральний латекс, завдяки чому матраци стають ще комфортнішими, витривалішими та м’якшими. Такі матраци, зазвичай, купують ті, хто шукає натуральні наповнювачі та максимальний комфорт. В усіх чотирьох моделях в тканину вшиті вовна та бавовна по різні боки матрацу для створення ефекту зима-літо. Зважаючи на якість наповнювачів та пружинного блоку, уся серія матраців на незалежних пружинних блоках здатна витримувати постійне навантаження до 130 кілограмів на одне спальне місце.

Ще один вид матраців, які часто зустрічаються на ринку України, це безпружинні матраци. Зазвичай їх виготовляють з латексу або поєднання латексу з кокосовим волокном. В принципі, латексні матраци хороші, але не для постійного сну, адже є занадто м’якими. Крім того, латексні матраци не слід купувати для алергіків. Це і є основні чинники, чому повністю латексних матраців ми не виготовляємо взагалі. А ось поєднанням трьох шарів латексу та трьох шарів кокосового волокна, які чергуються між собою створює максимально жорсткий та, в той же час, комфортний матрац Колетт. Цей матрац обшитий італійською тканиною трикотаж з ефектом зима-літо. Колетт є найдорожчим матрацом, який ми виготовляємо, тому й гарантію на нього ми даємо на 5 років. Але пам’ятайте, не завжди найдорожчий матрац є найкращим для вас. Наприклад, Колетт підійде лише людям, які полюбляють спати на спині, або тим хто полюбляє досить жорсткі та пружні матраци.

Крім матраців для дорослих, у нас можна купити дитячі матраци стандартного розміру або замовити виготовлення нестандартного дитячого матраца. У нас на виробництві є три моделі дитячих матраців: Фані, Фіора та Оріон. Усі вони обшиті натуральною бавовняною тканиною бязь. Чохол робиться на замку, щоб його можна було легко зняти та попрати. В основі Фані та Фіори лежить пінополіуретан, який робить ці матраци комфортними. У матраці Фані кокосове волокно лежить з одного боку, а в Фіорі – з обох, саме це і є єдиною відмінністю цих моделей. Для більш тривалого життя будь-якого матраца, його необхідно періодично перевертати, а так як дитині треба жорсткіший матрац, то в цьому випадку Фіора є більш практичним варіантом. На противагу цим двом моделям, розроблений матрац Оріон, який виготовлений повністю з натурального кокосового волокна, що добре вентилюється і забезпечує максимальну пружність дитячого матраца. Який би з дитячих матраців ви не вирішили купити, усі три моделі забезпечать здоровий та міцний сон вашому малюку.

З нами ви отримуєте:

 • якісні ортопедичні та анатомічні матраци за помірну ціну;
 • гарантійне та післягарантійне обслуговування;
 • можливість виготовлення та доставки матраців нестандартних розмірів у найкоротші строки;
 • ми знаходимо індивідуальний підхід до кожного клієнта, і при необхідності даємо можливість скомпонувати матрац на власний розсуд клієнта;
 • уся наша продукція виготовляється з високоякісних, в переважній більшості європейських, наповнювачів, що гарантуватиме вам здоровий та міцний сон протягом багатьох років;
 • наші матраци відповідають Держстандарту України та пройшли перевірку в санітарно-гігієнічній службі Мінохорони здоров’я України;
 • чохли в наших матрацах робляться на замку, аби легше було доглядати за самим матрацом, а чохол періодично прати. Крім того, у разі необхідності, через декілька років ви можете придбати у нас новий чохол на матрац;
 • ми безкоштовно доставляємо матраци вартістю від 800 гривень в міста Київ, Львів, Луцьк, Тернопіль, Рівне та Хмельницький, а також в населені пункти, що лежать по основних трасах, які сполучають ці міста;
 • наша компанія може виготовити матраци, як стандартного, так і нестандартного розміру, а по ескізу навіть закруглити край матраца.

Шановні наші клієнти, ми дбаємо про якість нашої продукції, аби ви ще і ще приходили до нас купувати матраци.

матраци Бонато